חזרה לכל המדורים

אתרים לפינוי פסולת

השלכת פסולת באופן פיראטי

המצב ממש קשה בחיפה, אין מקום מוסדר להטמנת פסולת בניין והעיר הופכת לאט לאט למזבלה. רק תחילת השבוע וכבר פעמיים קיבלתי חום, פעם ראשונה בגלל שנגמרה הבושה לאנשים והם אפילו לא טורחים להסתכל ימינה ושמאלה לפני שהם מרוקנים מכולה או זורקים כמה שקים ופעם שניה בגלל תשובות של עיריות שונות וגופים שונים לגבי המצב.

האתר היחיד בחיפה שאיפשר הטמנת פסולת בניין נסגר לפני שנה וחצי ובינתיים אין לקבלני שיפוצים הקטנים מקום מוסדר להשליך פסולת. התקשרתי לעירית חיפה כדי לקבל רשימה של אתרים חלופיים לאתר דורי וקיבלתי תשובות מדהימות. אין מקום חלופי בחיפה, פינוי הפסולת נעשה בידי קבלנים מורשים שנרשמו בעיריה וקיבלו אישור לכך. שאלתי, ומה עם אני קבלן, יש לי כבר טנדר, יש לי פועלים שיעמיסו את השקים על הטנדר ואני רוצה לפנות לבד, לא רוצה לשלם לקבלן שיביא מכולה ויגבה ממני מאות רבות של שקלים על משהו שאני יכול לעשות לבד. הפנו אותי למקום פרטי בעיר שאפשר להטמין אצלו. כן אתם קוראים נכון.

אתר פיראטי למרגלות הכרמל - ברקע משאית עם מכולה, מפנה פסולת באופן לא חוקי

התקשרתי לאותו מפעיל פרטי ושאלתי האם אני יכול להגיע עם טנדר וכמה שקים. בוודאי - 10 שקלים לשק ! שאלתי האם הוא מורשה להטמנת פסולת וקיבלתי תשובה מתחמקת שאם העיריה נתנה לי את הטלפון אז כנראה שכן. שאלתי האם אני יכול לקבל אישור על הטמנה וגם כאן התאכזבתי, למה אתה צריך אישור ?  אתה לא בונה בית.. נאמר לי שפעם בחודש או חודשיים מפנים את פסולת הבניין מאותו מקום למקום מורשה ואם ארצה אוכל לקבל בעוד חודשיים אישור.

הבעיה מתחילה שנותנים פתרון שאינו מתאים לכולם. פינוי פסולת ע"י קבלן מורשה עולה לא מעט כסף ונסיעה עד לאתר הקרוב באיזור ג'למה לוקחת זמן, כסף לדלק וכסף להטמנה עצמה. אז אלו פתרונות שמתאימים לקבלנים גדולים יותר ובעלי אמצעים אבל זה לא נותן פתרון לקבלני השיפוצים הקטנים שהם מה לעשות הרוב במדינה !!

פסולת בנין באתר לא חוקי

אם מישהו בעיריה חושב שקבלן שיפוצים קטן שמשפץ כרגע מקלחת ויש לו סה"כ 5 או 10 שקים של פסולת ישלם לקבלן פינוי פסולת או יסע עד ג'למה אתם טועים בגדול וכנראה לא מבינים שברגע שלשיפוצניק לא משתלם כלכלית הוא ישליך באופן לא חוקי. לא יעזרו חוקים ולא יעזרו קנסות (מילא אם היתה אכיפה) ובטח שלא יעזור מלשינון שמזכה אותך ב 5000 ש"ח על תיעוד של השלכה לא חוקית - לדעתי חובה פתרון מקומי בחיפה כתחליף לאתר דורי (שאיפשר פינוי פסולת בניין בחינם !!! לבעלי רכבים פרטיים וטנדרים קטנים) כדי למגר את הבעיה.

עוד ערימת פסולת בניין לא חוקית

מה קורה אצל השכנים ? בכרמיאל דיברתי עם דוברת העיריה ונאמר לי שיש אתרי מעבר שאפשר להגיע ולהטמין שם, רשימת אתרים לא קיבלתי מהם. בתל אביב עד כמה שידוע לי אין אתרים כי העיריה סגרה אותם וגם הם הפנו אותי למקום פרטי בחולון !!! בחולון אתם קולטים ? התקשרתי לפניות הציבור של המשרד לאיכות הסביבה ושם הפנו אותי למפעלים למחזור פסולת בניין. בקיצור כולם מפנים אותך למישהו אחר ובינתיים הזבל הולך ונערם.

לצערי אני פסימי בכל מה שקשור למוסדות,שלטון ובירוקרטיה. אני לא רואה פתרון בקרוב.

תגובות

הוסף תגובה חדשה

עורך טקסט מתקדם

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

עורך טקסט פשוט

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
נא להתאזר בסבלנות עד שהמערכת תאשר את התגובה.
שאלת אבטחה
כדי למנוע מרובוטים להגיש את הטופס נא לרשום את האותיות ואו מספרים המופיעים בתמונה.
1 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.