חזרה לכל המדורים

מידע על בחירת מזגן לקיץ

יחידת מזגן פנימית

אני לא מת על מזגנים, ביליתי יותר מידי שנים בתוך חדרי תקשורת ממוזגים וקפואים עד לרמה שפיינגווינים עלולים לצוץ בכל רגע אבל הגיע השלב הזה שהראש כבר לא יכול לחשוב באופן רצוף, כל כך מחניק כשהמשרד נמצא בקומת הרחוב וחם מכל המחשבים והנורות והמיני מקרר, חייב מזגן, לא יכול עוד דקה בלי.

לשמחתי, חבר טוב היה בדיוק באותו שלב של ראש לא מתפקד והלכנו לרכוש ביחד שני מזגנים, חשבנו לתומינו שנקבל מחירים יותר טובים והתבדנו, כל הרשתות מוכרות את אותם המזגנים ואותם היצרנים, לא יודע להגיד אם יש תיאום מחירים אבל הם בהחלט די דומים וההבדלים היחידים שאפשר למצוא הם ברמת היחס של המוכר ואולי גם במס' שנות אחריות.

מצאנו מזגן שיספק את צרכינו ולמדנו על הדרך כמה דברים שבכל אחת מהרשתות נשבעים באמא שלהם שברשת השנייה לא יגידו לנו.

סוג ודגם המזגן: שמעו, רוב המזגנים, גם אם הם משווקים ע"י חברות ישראליות, הם סינים, כולל ה SAGA אחד כוח שקניתי. איזה חברה לקנות זאת שאלה שרק אתם יכולים לענות עליה. מבחינת דגם, השאלות שתשאלו בחנות הם: איזה גודל חדר במ"ר, מה גובהו, האם הוא פנימי או פונה ישירות לשמש של הצהריים, באיזה קומה אתם ? בקיצור, אי אפשר להתייחס לנתון של גודל בלבד ואין דין חדר של 9 מ"ר כמישנהו. יתכן וינסו לדחוף לכם משהו יקר יותר, לא תמיד בצדק, שימו לב שאתם לוקחים מזגן לצרכים שלכם ולא כי המוכר זרק לכם זה סופר דופר עם רמה A ומילים מפוצצות.

תפוקה: תפוקת המזגן חשובה לנו בעיקר בקיץ ורצוי להסתכל על נתון של תפוקת BTU בקירור ולא בחימום או תפוקה כללית. למזגן אחד כוח סוס תהיה תפוקה בקירור של מעל 9000 BTU. מזגנים מתחת למדד זה הם בדרך כלל 3/4 כוח.

דירוג אנרגיה: רצוי לרכוש מזגן עם דירוג המתקרב ל A. לטעמי אחד הדברים החשובים בקנייה מכיוון שיש הפרשים גדולים במחירים בין A ל F או G אבל אין ספק שזול יעלה הון בסוף החודש עבור חשמל. צריכת חשמל למזגן עם דירוג A בזמן הפעלה רציפה בקירור היא בערך 0.75 קוטש. מה שנותן ( לפי מחיר קוטש מחברת חשמל של 41 אג ) בערך 31 אג' לשעת הפעלה.

אביזרים: המזגן מגיע כיחידה חיצונית ויחידה פנימית. בקופסאות, יש את כל האביזרים הדרושים להתקנה מלאה כולל שני צינורות נחושת מבודדים של 2.5 מטר. ליחידה הפנימית כלול מתקן תלייה מיוחד וליחידה החיצונית לא כלול כלום, תאלצו להפרד מעוד כסף עבור מנשא (קונזולה) מברזל עבור המזגן, אם תרצו גם כלוב עם מנעול. לא חובה עבור כל התקנה, אם המזגן מונח על הגג או על משטח יציב.

מחירים ואחריות: בכל הרשתות תמצאו פלוס מינוס את אותם המחירים, תתוכחו על עוד שנת אחריות נוסף על השנה שמקבלים מהיצרן\יבואן.

התקנה: יש הרבה סוגים של התקנות, כמספר דגמי הבתים שיש, יש התקנות מסובכות בגובה להן נדרש לפעמים ציוד הרמה מיוחד ומטרים של צנרת ויש התקנות פשוטות של להניח את המזגן, ללא קידוחים בבטון או קירות חיצוניים. זה תלוי בסיטואציה שלכם. בכל אחת מהרשתות הציעו לנו התקנה, יש אנשי מכירות שהתנדבו לתת מהצד טלפון של מתקין מזגנים מומלץ. ניתן להתקין לבד גם את היחידה החיצונית וגם את הפנימית אך נדרשים קצת שרירים, ידע טכני וכלים.

בכתבה הבאה: איך להתקין מזגן לבד - עשה זאת בעצמך.