חזרה לכל המדורים

לחמניות קוראסון עם גבינה

לחמניות קוראסון ממולאות גבינה

אני אוהב ריח של בישול בבית, יותר מכל אני אוהב ריח של מאפים ובין המאפים אין על ריח של לחם. אני בטוח שזה משהו קדמוני, יצר, חשק שהוא חלק טבוע באדם מאז המצאת האש. לא סתם בהרבה מקומות בעולם קוראים למאפה\לחם בשם הפשוט - תנור. לפעמים אני מקלל את הרגעים בהם אני מגיע למכולת כשהיא לקראת סגירה רק כדי לגלות שאין שום של לחם אפילו לא מהיקרים האלה באריזות ניילון נצמד. במקרה כזה אני לוקח שמרים יבשים ומכין בבית. ואז אני מברך שלא היה.

מילוי רדיד בצק עם גבינה

החלטתי להכין לחמניות קוראסונים עם גבינת זיתים שנשארה. הבצק ללחמניות האלו הוא פשוט מאוד ונוח מאוד לעבוד איתו לאחר התפיחה הראשונית.

חצי שקית שמרים (או חצי קוביה של שמרים טריים )
חצי קילו קמח לבן רגיל
ביצה
2 כפות שמן
סוכר
מלח
מים עד ש...

כמובן שמנפים את הקמח כדי לעשות את המאפה אוורירי יותר. את השמרים משאירים איזה 20 דקות בכוס עם קצת מים חמימים, כפית מחוקה סוכר וכפית קמח. צופים בשמרים עושים את שלהם וכשהכל מתחיל לבעבע מוסיפים לכלי עם הקמח, ביצה ושמן ולשים לבצק גמיש ומבריק שלא משאיר כלום על דפנות הכלי שאתם משתמשים בו. משאירים לתפוח לפחות לשעה אך אין שום בעיה גם עד לילה במקרר.

לחמניית קוראסון ממולאת גבינה

לאחר התפיחה הראשונית מחלקים את הבצק לכדורים בגודל אחיד ומניחים מתחת למגבת כדי שימשיכו לתפוח ולא יתייבשו. מרדדים כדור בצק עם האצבעות לכאילו רדיד בצורת משולש, מניחים תערובת גבינה ( או כל דבר אחר ) ומגלגלים לכאילו צורת קוראסון. השיטה הזו של גלגול הבצק תתן תוצאה של כאילו בצק עלים - אדי המים שבגבינה יפרידו את השכבות של הבצק. נגמר לי המילוי טרם עת אז הכנתי לחמנייה קלועה, הפכתי אותה על הצד ושמתי באמצע כדור בצק - יצא אחלה חלה אישית :)

חלה אישית ולחמניות גבינה

ובקיצור - בתאבון !