חזרה לכל המדורים

לא חריף פרק שני - חציל חריף אש

סלט חציל קלוי עם פלפל חריף אש של אחלה\שטראוס מסדרת "טעמי השוק".

סלט חציל קלוי עם פלפל חריף אש של אחלה\שטראוס מסדרת "טעמי השוק".

בעודי מחפש חריף חדש במקרר המכולת, תפס לי את העין הכיתוב "חריף אש" על סלט חצילים. החלטתי להרחיב את התכנית שתכלול גם מוצרים אחרים, לא רק צנצנות של חריף.

קודם כל יש לציין (לשמחתי) שזה היה אירוע חד פעמי עבור הבדיקה מכיוון שאני פשוט לא קונה אף סלט של אף חברה אם אני יכול להכין בבית (ואני מכין הרבה). את רוב הקניות שלי אני עושה במכולת ואמנם המחירים טיפה יותר יקרים מרשת שקונה סחורה בכמויות אבל 18 ש"ח ? סליחה אבל מי ה______ שיקנה סלט חצילים ב 18 ש"ח כאשר קילו חצילים עולה אולי 8 ש"ח.

לסיכום  -  ככל הנראה מדובר בשוק אשכנזי. במחשבה שנייה, יתכן שאנשי השיווק\פרסום של אחלה (מי שלא מחליט שם על שמות המוצרים), אשכנזים. לא חריף ולא נעליים. התאכזבתי קשות גם מהפרסום המוטעה וגם מהמחיר המופקע.

מדד חריף: 2
מדד טעם: אולי 5 - זה לא מגעיל או משהו כזה, זה אכיל.
מחיר: כל האלמנט ללא וזלין - 17.90 במכולת.

לדעתי זה לא מומלץ.

תגובות

אהלן ירון,

אני מעריץ כבר תקופה :) ראיתי את סרטוני השיפוצים ועכשיו האוכל - ממש ממש ממש מעולה!

כל הכבוד על הניסיון בכל תחום - זו תכונה מעולה!!

תמשיך לעשות דברים מעולים.. אגב זה באמת ביזיון לקנות סלטים של אחלה במחירים המופקעים שלהם :) אם אין מבצע של 3 ב- 20 המקרר שלי נשאר יתום ממותגים :)

אהלן בן , הרגת אותי עם המעריץ :)) תודה רבה, כיף לקבל תגובות כאלה ותסלח לי, אני מעדיף שתאמר מעריך.

הכי כיף לי לאסוף כישורים שונים עם השנים, הכל הולך לסל הכלים שמשמש אותי ואולי מוביל אותי למשהו - בכל מקרה אני נהנה :)

הבזיון הוא שהאנשים ממשיכים לקנות וממשיכים להאכיל את המפלצות התאגידיות ששולטות בכל תחום בחיינו. הבזיון הוא שנהיינו עצלנים וכבר קשה לנו לשים חציל על הגז. הבזיון הוא שאנחנו עם עיניים עצומות לרווחה כמו שאומרים ואתן לך שתי דוגמאות:

לפני שנים כחלק מסל הכישורים שלי, עבדתי בנמל חיפה על אוניות, לפעמים היה צורך לפרק עמודים שקושרים את המכולות לרציף ולפעמים זו אניית תפזורת כמו דגנים - מישהו צריך להכנס להוציא את הגרגרים מהפינות שהשואב של דגון לא מגיע אליהן... כל מה שאתה רואה בסופרים (שעועית, חיטה, תירס) מגיע לארץ באותה הצורה, מפעלי אריזה שונים בארץ קונים מראש טונות, מובילים אליהם למפעל האריזה וזה הדבר היחיד ששונה - האריזה - אפשר לקנות סוכר או אורז של מותג ידוע ואפשר לקנות את אותו המוצר בדיוק עם לוגו של הסופר שאתה קונה בו - ההבדל לפעמים חצי מחיר.

דוגמא שנייה מעולם חלקי חילוף לרכב - עכשיו שחזרתי לאופנוע שטח, אני כמובן מתקן ומחליף את הרוב בעצמי חוץ מטיפולי מנוע מסובכים. יצא לי לא פעם לקנות במאגר (חברה של מאגר חלקים), ביקשתי לראות את האריזה של פילטר שמן מקורי ולא מקורי - אותו יצרן, אותה ארץ יצור, אותו מפעל שפשוט מייצר לכמה גורמים שונים - זה שהולך לסוזוקי מוטבע עליו הלוגו של סוזוקי ונמכר פי 3 או 4 במחיר.

האזרח אלף