התלמדות גבס

איך להיות קבלן שיפוצים ?

בניה בחיפה

בשנים האחרונות נחשפתי לתחום של קבלנים, בעיקר קבלני שיפוצים אבל לא רק. השאלה שעולה שוב ושוב על ידי גולשים היא איך להיות קבלן או איך "נהיים" קבלן שיפוצים...עם החשיפה, התשובה התבהרה והתחלתי להבחין בדברים.

עשה ואל תעשה בעבודות גבס

בנייה עם גבס

אמנם בנייה עם גבס נחשבת בנייה קלה ולבנות מדף מגבס נראה פשוט לכאורה אבל עדיין צריך לשמור על הכללים. כשתולים מדף "רגיל" על קיר מקבעים אותו בד"כ בעזרת זוויות המחוברות לקיר בצד אחד ותומכות במדף (לפעמים גם מוברגות אליו) מלמטה, מה שנותן לנו שתי נקודות אחיזה (והתנגדות לכוחות). כשבונים מדף מגבס צריך איכשהו "לייצר" את הזוויות האלה מכיוון שחייבים תמיכה כלשהי מלמטה. בדוגמא של ה"לא נכון" למעלה, מדף הגבס מחובר לקיר עם מסלול וזו נקודת התמיכה היחידה למדף. אני מעריך שמדף כזה יחזיק את עצמו יפה מאוד ללא סכנה ואולי גם את אוסף הפחיות הריקות שלך אבל לא יותר מזה.

מיומנו של איש הפח והקונסטרוקציה

"סנג'ר גבס" - מיומנו של איש הפח והקונסטרוקציה: תחתוך לי חתיכה של 30, תחתוך לי חתיכה של 100, אני צריך 9 זויות לחיזוקים, תעשה לי שם פינוי לצנרת. קח איתך פח פחים, מברגה, שים את השנייה בטעינה, איפה הפלס הצהוב ? שים אותו לפני שאתה מבריג שלא תזיז לי את הקונסטרוקציה ! שים לב איפה אתה מבריג ואיפה ההשחלות של הצנרת.

Subscribe to RSS - התלמדות גבס