הודו

עוגות חימר לקישוט

עוגות חימר לקישוט מקדש

כל קבוצת אנשים ומנהגיה. התושבים המקומיים בעיירה הקטנה טאבו שבעמק ספיטי חולקים את שטחם עם מקדש עתיק בין 1000 שנים העשוי כולו חול. פעם בשנה, כשבוע לפני יום ההולדת של הדלאי למה, נאספים תושבי הכפר ומתחילים בהכנות לקישוט המקדש.

קודלי ביץ - גוקרנה - קרנתקה

חוף קודלי

התחנה הבאה שלי אחרי האמפי היתה גוקרנה או ליתר דיוק קודלי ביץ. לחוף הספציפי הזה שבאיזור גוקרנה רציתי להגיע עוד לפני תחילת הנסיעה. לפעמים אני רוצה להבין את הטירוף של אנשים ומכיוון שיש לי מכר ששהה שם שמונה חודשים, הייתי חייב להבין את הטירוף שלו.

רחוב היהודים והקהילה בקוצ'ין

שלום

עם ישראל נודד בעל כורחו, מכל מקום גירשו אותנו וזו הסיבה העיקרית ששרדנו כעם, אנחנו בכל מקום, גם בהודו.

רחוב היהודים, חלון מעוטר במגיני דוד, בתמונה העליונה, שלום מעל הדלת.

השער להודו בשיפוצים

Gateway of India - השער להודו במומבי

השער להודו - Gateway of India מבנה מרהיב עשוי בזלת ובטון, ממוקם בדרום מומבי על קו המים. המבנה תחת שיפוצים קלים שבעיקר נועדו לשקם תבליטים וכתובות. השער להודו סובל בגלל מיקומו על קו המים, בכל שנה, בסוף עונת המונסון, גלי הגאות כל כך גבוהים ומעיפים רסיסי מלח לאוויר, המלח פשוט אוכל את הקישוטים העדינים יותר.

בידוד גגות - השיטה ההודית

איטום סטנדרטי של גג הבית ( טאבו \ ספיטי )

אתה צריך להגיד תודה שיש לך אפשרויות איטום ובידוד כמו זפת ויריעות ביטומניות. בוא תראה איך היית עושה את הדברים אילו היית קבלן איטום ובידוד בהודו הרחוקה.

אז קודם כל אתה צריך פרות והרבה מהן. אם חשבת לרגע על בשר, תשכח מזה ! לא אוכלים ולא שוחטים פרות בהודו, יש אורז וירקות :)

שלב שני - באמת שאין לי מושג איך קוראים לכלי עבודה הזה, נראה משהו מתקופת התנ"ך אבל כנראה שזה עושה את העבודה.

בניית גגות רעפים בעולם

גגות מעוצבים בקוצ'ין

למעלה, קו האופק של העיר ארנקולם בכניסה לקוצ'ין, כבר מהתחלה אתה מבין שהקטע של העיר הזאת - זה גגות רעפים. אחרי גשם אחד אתה גם מבין למה.

בניית בית עם סכין וגרזן

כפר מלאנה בפרוואטי

יש דברים שצריך לראות כדי להאמין.

כפר מלאנה שבעמק פרוואטי, אחד המקומות ההזוים ביותר עלי אדמות, בחיי.  אי אפשר להגיע לכפר עצמו ברכב ממונע, הכפר שוכן בגובה 2600 מטר ורכב מביא אותך לגובה של 2300 מטר, נשאר "רק" 300 מטר של טיפוס שלא יבייש שום מסע כומתה. יש שתי אפשרויות, לרכב על חמור או לטפס רגלית, עם הציוד עליך.

Subscribe to RSS - הודו