חזרה לכל המדורים

בית הפוך, השמיכות והמזרונים

שמיכת פוך זוגית

שוב לקראת מעבר דירה, מפנה דברים ישנים וזורק דברים לא שמישים. שוב מצאתי בחדר הבלגן את שתי השקיות עם שמיכות הפוך הישנות שאני מעביר איתי כבר פעם שלישית. אבל מה יש לי להתרגש, אלו שמיכות פוך שיוצרו אי שם בשנות ה 40 ועברו כבר לפחות עשר פעמים דירה. בשנים האחרונות מצבן הלך והחמיר, הבד התחיל להפרם ולהוציא קווצות חוטים, כמו אדם זקן שכבר לא אכפת לו מהשיער שלו :)

מי שישן פעם תחת שמיכת פוך אמיתי, לא כל הפייבר שמייבר שיש היום, יכול להבין מה גרם לסבתא שלי להתעקש ולהביא את זה לארץ, אני חושב שרק בגלל המאמץ הגאוני שווה לשמור עליהן. החלטתי לחדש אותן ולעשות מהן שמיכה אחת זוגית - ענקית - כדי שהרגליים לא יברחו החוצה (או שום חלק אחר !)

הגעתי לבית הפוך, השמיכות והמזרונים של רובינשטיין, מקום ותיק מאוד בחיפה שאני מכיר כ 20 שנה, חבר לקח אותי (בזמנו) לשם כשהיה בתהליך דומה של מעברי דירה. בשלב הראשון בדקו לי את הסחורה ממש כמו שבודקים זהב :) בדקו את ההיסטוריה הידועה ממני, מיששו את הבד, לחצו אותו בידיהם כדי לבדוק את דרגת הרכות שלו והאם השמיכה חוזרת למצבה הקודם, לבסוף לקחו סכין וקרעו פתח קטן, זה אמיתי ! פלומה בלבד ללא נוצות ! ייתכן של ברבורים !

ביקשתי לקחת את שתי שמיכות הפוך - של יחיד כל אחת - ולעשות מהן שמיכה אחת ענקית, אם יישאר עודף שיעשו את הריבועים גדולים יותר ומלאים יותר - רציתי שמיכה ל 60 שנה הקרובות. הלכו עם השגעון שלי.. מסתבר שמודדים את כמות הפוך ע"י שקילה ונראה על פניו שמשתי השמיכות יהיה די והותר לעשות אחת גדולה. רציתי  את אותו סוג של בד, זה שיש לו צבע שונה בכל צד של השמיכה והוא מבריק וחלק וקריר למגע - מכירים ? לא משנה, אין כאלה להשיג היום, לא זוכר את שם הבד הזה. בחרתי בד שהוצע לי בצבע לבן.

חלק מהתהליך הוא הוצאת כל הפוך מהשמיכות הישנות, שטיפה שלו כדי להוציא 70 שנה של ריחות - למרות שאת הרוב סופג הבד ואז לאחר הייבוש, מילוי של הפוך הטבעי בתוך הבד החדש - ריבועים ריבועים :) שאלו אותי האם אני רוצה להיות נוכח כאשר מכניסים את הפוך לבד שהולך להיות השמיכה שלי, בשנייה הראשונה זו נשמעה כשאלה הזויה, למה שארצה להיות נוכח שאלתי, יש אנשים שרוצים לראות בעיניים נאמר לי, זהב כבר אמרתי ?!

לשמיכת פוך יש את הזמן שלה, צריך להיות מספיק קר כדי להשתמש בה אחרת זה פשוט בלתי אפשרי...עכשיו כשאמצע נובמבר זה מתאים בדיוק, שום אצבע לא בורחת לי יותר ואני מוצא את עצמי חורפ ( עם פפפ דגושה ) עד 9:30 בבוקר - כמו להיות עטוף בבונקר מפוך - לא שומע כלום, לא שעונים, ציפורים או טלפונים...

אם יש לכם פוך ישן - כריות או שמיכות - ניתן לחדש ולהשתמש עוד שנים רבות - גשו לבית הפוך, השמיכות והמזרונים של רובינשטיין ותוכלו לישון בחמימות טובה בלילה.

כמובן שניתן גם לרכוש שמיכות וכריות חדשות ולא רק לחדש, יש גם מזרונים, כלי מיטה ועוד.

בית הפוך, השמיכות והמזרונים של רובינשטיין - חיפה.בית הפוך השמיכות והמזרונים - רובינשטיין
רחוב: בר כוכבא 8
טלפון: 04-8665751
אתר: בית הפוך - רובינשטיין