חזרה לכל המדורים

בטיחות בעבודות עגורן

עגורן טלסקופי מניף, מפולס אבל לא מיוצב נכון (דעתי האישית)

עגורן לא מייצב את עצמו רק בגלל נושא הבטיחות. כדי להניף משא באפקטיביות חובה לשמור על זוית נטייה של 0 מעלות (פילוס אופקי), כל חריגה אפילו במעלה אחת בלבד, עלולה להוריד את כושר ההנפה של העגורן בעשרות אחוזים ובמקרה של עגורן כבד עם זרוע ארוכה, נטייה של 2,3 מעלות והעגורן מאבד עד 50% מיכולת ההרמה שלו.

בנוסף, מפעיל העגורן חייב לשמור על זוית הנפה בין הזרוע למרכב העגורן (מאיפה לאיפה שומרים על הזוית תלוי בסוג העגורן - טלסקופי או זרוע "רשת") ולכן הנושא של ייצוב הוא מהותי -  אמורים להיות מכווני זוית בעגורן ואני לא בטוח אם החוק היבש מחייב אבל רצוי לבדוק פילוס גם מבחוץ בעזרת פלס בנאים (לפני הרמת הזרוע).

כאן ניתן לראות מניף מפרקי שמיוצב נכון על פלטות ולא על קרשים, רגלי הייצוב פתוחות כדי לקבל ייצוב ותמיכה מקסימלים.

עגורן מפרקי שמיוצב כהלכה

לכל עגורן יש את המפרט הטכני שלו וחובה לעבוד לפי הפרמטרים של היצרן הספציפי, אם הפעלת בעבר עגורן מסוג מסוים של חברה אחת וכיום אתה מפעיל את אותו הסוג אבל של חברה אחרת - זה לא אותו דבר.

עגורן מפרקי מניף משטח של שקים לגג הבניין

הוראות החוק מחייבות בין השאר: בדיקה ויזואלית של כל חלקי העגורן, בדיקת מכוונים ושעונים, בדיקת לחצי שמן הידראולי, בדיקה של המערכת ההידראולית, בדיקת נזילות \ טפטופי שמן ועוד אין ספור בדיקות שחלק גדול מהן חובה לערוך יום ביומו לפני התחלת עבודה.

אנא שימרו על הבטיחות כדי שלא נשמע בחדשות.