חזרה לכל המדורים

איך להכין לבנה עם יד אחת ?

הכנת לבנה בחיתול

לפני כמה שנים, נכנסתי לחנות של מוצרים ודברים לתינוקות בקניון והסתובבתי בין המדפים, חיפשתי חיתול בד של פעם. ניגשה אלי המוכרת ואומרת לי, רואים שאתה אבא טרי, צריך עזרה ? כן אמרתי, אני צריך חיתולי בד רב פעמיים של פעם, אני אבא טרי למיכל של יוגורט ורוצה להכין לבנה ! הסתכלה אלי (ועלי) מוזר והלכה לה. מצאתי בסוף.

כל מה שצריך זה מיכל יוגורט, עיזים, בקר, מה שאתם אוהבים, חיתול, מסננת או קערה נוחה להניח בה את החיתול, מלח ולימון. אני נוהג לסחוט לימון על החיתול בשלב הראשון ולפזר קצת מלח (תיבול מלמטה), בשלב הבא מוזג את היוגורט מהמיכל עם כל הנוזלים ישירות על החיתול. מוסיף עוד מיץ לימון ומלח, מערבב ותולה. זה הכל.

יוגורט ללבנה בחיתול

את דרגת החמיצות של הלבנה תקבע מן הסתם כמות הלימון שתשימו אך גם החמיצות המקורית של היוגורט משפיעה. לכו עם הטעם שלכם גם מבחינת מלח. אין אפשרות לטעות עם לבנה. מביאים פינה לפינה, עושים קשר קל עם שקית ניילון מגולגלת ותולים לניקוז. אחרי כמה דקות אפשר לטבול את החיתול בצלחת עם גרגרי מלח ופלפל שחור גס - אני רוצה רק את הזכרון של הטעם, לא הטעם עצמו.

לבנה בחיתול

לגבי דרגת הקשיות של הלבנה, ככל שתנקזו יותר נוזלים, הגבינה תהיה יותר קשה. אני באופן אישי לא אוהב לבנה נוזלית ומשאיר את הלבנה בחיתול במקרר כל הלילה.

לבנה בחיתול בד במקרר

אפשר במקום לבנה להכין גבינה למריחה, מוסיפים עגבניות מיובשות קצוצות או זיתים קצוצים, שום, בצל ירוק, מה שבא לכם.

כדור לבנה ענק

ממיכל 1.5 ליטר של יוגורט יצא 500 גרם לבנה.

בתאבון.